افغان موج   

نوبل در ابتذال جایزه اش !

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نوبل معتبرترین جایزه علمی است که به یک دانشمند باید تعلق بگیرد . بنیانگذار آن یک سوئدی و شیمیدان به نام آلفرد نوبل است . این وصییت نوبل در 1895 است و اولین جایزه در 1901 اهداء شد .

نوبل و جایزه سال 2009 به باراک اوباما رسید . باراک اوباما هم با فروتنی اعلام کرد که باید بپذیرم تا بتوانم با چالشهای قرن 21 مقابله کنم ! منظورش مقابله با مردم است !

من که تعجب نکردم اما معترضم ، کف نکردم اما کفم برید ! چرا اوباما ؟ یعنی با صلاحیتر از اوباما در این دنیا وجود ندارد و یا کسی نمی بیند ؟ وجود دارد و من میشناسم . چرا جورج wc بوش نگرفت ؟ چرا خامنه ایی نمیگیرد ؟ اوباما و خامنه ایی که برادر عقیدتی و خونی وسیاسی و مرید و مراد هم هستند .

تا کی باید شاهد تبعیض سیاستهای غرب در این زمینه ها باشیم ؟

در اینجا آمپر کمی بالا میرود و باز هم فریاد میزنم چرا اوباما ؟ پس خامنه ایی و بقیه چی ؟ آنها برای مقابله با چالشهای امام زمانی باید چی به دستشان بدهند و یا بگیرند ؟ هوا ابری است و باران میبارد و هر قطره بارانی خودش مثل یک رهبر است ! دنیا پر است از رهبر.....از چین و ماچین گرفته تا غرب و شرق و جنوب و شمال و عراق و......

اما امروز نوبت اوباماست . جایزه صلح نوبل نوبت اوباماست یا حق و سهم اون ؟! شخص اوباما صلح خواه است که به راحتی با خامنه ایی و طالبان صلح میکند و یا اقتصاد نظم نوین نوبلی ، اوباما را به صلح فرا میخواند تا با جایزه صلح نوبل چالشهای قرن 21 را حل کند ؟

اصلا این جایزه صلح نوبل چیست ؟ چه کسانی آن را میدهند ؟ و چه کسانی باید آن را بگیرند ؟

شخصی به اسم توربیون باگلاند ، رئیس کمیته صلح نوبل کیست یا چیست ؟ از آشنایی با این چیز خوشحال باشیم یا نباشیم ؟ آخه این رئیس چیز اعلام کرده که جایزه صلح نوبل حق اوباماست چون اوباما خیلی اهل تغییر است و نباید زیاد فکر میکردیم چون 3 سال دیگر دیر بود و بعد هم چنین کار و تصمیمی نیاز به فکر کردن نداره و اصلا فکر یعنی چه ؟!

گورباچف و جیمی کارتر هم از این انتخاب حمایت کردند و جیمی کارتر گفته : جهان امید زیادی به دولت امریکا دارد !

برای دستیابی به اطلاعاتی راجع به جایزه صلح نوبل و تاریخچه آن نیازی نیست در جایی بگردید ، فقط کافی است نگاهی به آخرین اسامی دریافت کنندگان این جایزه حداقل طی سه دهه اخیر بکنید و البته راجع به این افراد باید حتما چیزهایی بدانید .

لخ والنسا برنده در سال 1983 ( چپ مدنی )

میخائیل گورباچف برنده در سال 1990 ( واقع گرای چپ یا چپ واقع گرا ! فرقی نمیکند(

جیمی کارتر برنده سال 2002 ( یک فقره رئیس جمهور حقوق بشری بانک جهانی در 4 دهه پیش(

شیرین عبادی ( سال برنده شدنش را یادم نیست در همان دوران دود و دم خاتمی بود ) سمبل مدنییت و حقوق بشر اسلامی !

باراک اوباما برنده در 2009 ( باجناق ایدئولوژیک خامنه ایی (

کی به کیه ؟ عجیب ولی واقعی !

بیچاره واژه ها ، بیچاره صلح ، بیچاره حقیقت ! تمام حقیقت که در بیابانهای عراق و با اعتصاب و مرگ و خون ،  هر روز بر رژیم اسلامی ولایت پیروز میشود ! و بیچاره انسان که باید زور بزند ، حدس بزند ، رهبران چنین دنیایی مشغول چه کاری هستند ؟!

تعجب نکنید . مناظره کردن ، انتساب شدن ، حل بحران ، خلاقییت در دموکراسی ، تلاش برای صلح ، سناریو نویسی ، بازیگری و ساختن اعتمادها برای ریدن بیشتر به دنیا !

به نظرم فرقی نمیکند که اوباما صلاحییت دارد برای گرفتن جایزه یا جایزه صلاحییت دارد برای دستان اوباما ! خامنه ایی و بیل گیتس و کرزی و نوری مالکی و احمدی نژاد و رامسفلد و رجوی و سروش و نبوی و مرتضوی ....چه تفاوت دارد ؟

شوخی نمیکنم ، به خصوص اینکه حاج فیلابی چند وقت پیش گفته بود : رجوی مثل گاندی میماند ! بیچاره گاندی ! و سر فراز رجوی با این استراتژی ماندن در عراق و از جان و زندگی دیگران مایه گذاشتن و جشن و پیروزی در اعتصاب غذای 70 روزه ، بر علیه خودشان ! حاج مسعود همیشه پیروز است و جشن پیروزی و ماندن و زنده زنده تجزیه شدن و شعار دادن ، ادامه دارد ! به این میگن استراتژی !

نه جانم ، اشکال در رجوی نیست یعنی ابتداعا در هیچ رهبری نیست . اوباما و خامنه ایی وکرزی و رجوی و بقیه جایزه بگیران صلح نوبل که کار خودشان را میکنند . سیاسیون وطنی هم که بد جوری فعال هستند ، خدا و پیامبران و امامان هم بالای دست همه !

انسانهای آزادیخواه که با جان خود ارزش انسان را پاس داشتند از جمله ندا و بیشماران تاریخ ، نامشان از کثافتی به اسم نوبل دور باد ! نوبل شایسته اراذل تاریخ است !

اشکال در کیست ؟ بیچاره فقیران عقل و شعور !

خری با صاحب خود گفت در راه

که ای بی رحم بی انصاف بد خواه

مرا تا چند زیر بار داری

مرا تا چند با جان کار داری

اگر مرگت رسد من شاد گردم

ز بند محنت آزاد گردم

جوابش داد که ای الاغ جان در بند

چرا از مرگ من تو هستی خرسند

علاجی کن که دیگر خر نباشی

سواری دادن را درخور نباشی

و گرنه تا تو خر هستی به ناچار

چه من چه دیگری از تو کشد کار .

شعر از برنده جایزه صلح نوبل ، امام زمان سال 2020

اولی به دومی : چراغ سبزه ، چرا نمیریم ؟

دومی به اولی : چون سبزه باید بمونیم تا جایزه بگیریم !

 

اسماعیل هوشیار

 ژنو

10.10.2009