افغان موج   


دولت ایتالیا روز شنبه را عزای عمومی اعلام کرده و پرچم ها در سراسر کشور به حالت نیمه افراشته درآمده اند . در جریان زمین لرزه ای دست کم ۲۸۴نفر جان خود را از دست داده اند و نزدیک به ۷۰۰نفر نیز در بیمارستان بستری شده اند. این تراژدی طبیعی البته غمناک است ولی تراژدی غیرطبیعی مثل جنگ سوریه دردناک است .

حدود 5 سال است مردم سوریه روزانه له میشوند وسالی 2 بارهم روسیه وآمریکا به توافق میرسند تا بیشتر خراب کنند . فعلا اکثریت خاموش ( مردم زمین ) نظاره گرند و همین بی عملی اقلییت حاکم را جری تر کرده است . روزی این اکثریت خاموش خواهد فهمید که چگونه و چرا همه چیز توی زمین به هم ربط دارد ؟ به قول ادیبی که گفته بود ربط سنگ ریزه زیر پاهایت را با کهکشان بالای سرت اگر نفهمیدی مشکل داری و این عامل اصلی تمام تراژدی هاست ! زلزله محصول نهایی کنش واکنش گُسلهای زیر زمین است و گُسلهای زیر زمین تحت تاثیر وقایع روی زمین و عملکرد انسان ! بنابراین هر اتفاقی درهرجای زمین به همه ساکنان ربط دارد .

 

سالها پیش آزمایشی اتمی در قعر دریای پاسیفیک دولت مربوطه را مشعوف کرد که آزمایش مربوطه موفق شد ! سالها بعد زلزله ای قوی در آنطرف زمین هزاران نفر قربانی گرفت و نتیجه تحقیقات جالب بود گسلهای ریزشی تحت تاثیر مستقیم آزمایش اتمی دریای پاسیفیک بود ! آنچه امروز در سوریه میگذرد نتیجه یا محصولش سهم آنطرف زمین هم هست .


جنگ ویتنام از سال ۱۹۵۵تا ۱۹۷۵  رخ داد . دولت آمریکا (مشاور آیزنهاور) گفته بود مهم‌ترین علت پایان جنگ عدم اعتماد سیاسی و مخالفت‌های روزافزون مردم با جنگ در خود آمریکا بود . طی این 20 سال پایان جنگ همواره با اقدامات پشت پرده بلوک شرق و غرب امکان‌پذیر بود . تلفات آن جنگ حدود یک و نیم میلیون انسان ! امروز در سوریه مثلا نیروهای خودشان مستقیم درگیر نیستند و اگر کسانی سهم خودشان را از این فاجعه جدامیکنند قیمتش را نسلهای آینده خواهند داد !
 

به گزارش خبرگزاری ایلنا، رفسنجانی پس از شرح وقایع اوایل دهه ۱۳۶۰از دید خود، «با ابراز تأسف شدید از موج جدید ایجاد شده برای حمله به امام» گفت: «تقریباً در همه رسانه‌های معاند خارجی این موج ادامه دارد.» بنابر همین گزارش رفسنجانی پس از ستایش از نقش آیت الله خمینی در غلبه بر بحران‌های دهه اول انقلاب «هدف اصلی دشمنان جهانی و داخلی را در مقطع کنونی برای حمله به امام، مرحوم حاج احمد آقا و بیت محترم ایشان، انتقام از نقش و جایگاه بی‌نظیر امام در تاریخ معاصر ایران و جهان دانست و گفت: باید هوشیار عمل کنیم و راه امام را به گونه‌ای تشریح کنیم که بدخواهان نتوانند سوءاستفاده کنند.»

 

همزمان یک مقام حکومتی تعدادی نفرات و اسامی را مخاطب قرار داده و راجع به قتل عام زندانیان در دهه 1360 از افراد توضیح خواسته است ( نامه مطهری به پورمحمدی )...مثلا میشود شبیه به اقدام خودسرانه تعدادی در وزارت اطلاعات در قتلهای زنجیره ای ! در این صحنه نظام وعمام خمینی پاک وتمیز میشود واگرهم اشکالی بوده ربطی به نظام وامام ره..ندارد ! فقط یادشان نیست که اقدام خودسر در سیستمهایی به سرعت دیده میشود و معنی دارد که نظمی داشته باشند و قانون عرفی حاکم باشد نه این سیستم الیگارشی اسلامی !

 

اقدامات فردی یا خودسرانه حیطه تخریبش حداکثر 2 رقمی میشود . ولی وقتی تعداد قربانیان 5 رقمی شد ، دیگر افاقه نمیکند وحتی فقط عمام ره و نظام علامت سوال رویش نیست ، بلکه روی تفکر قرآنی و خدایی است که با اتکاء به آن و برای رضایتش جنایت محدوده و عمقی ندارد ! مصطفی پور محمدی وزیر کابینه حسن روحانی که ازنظرغرب مدره دیده میشود رسما گفت : که قتل عامها برای رضای خدا بوده است و افتخار هم میکند ! یک تعریف کاملا مناسب برای جهل و جنون ، که غرب هم میتواند به آن افتخار کند !

 

 

 

اسماعیل هوشیار

28.08.2016

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید